Hakkımızda

Terakkili olmanın e-dergisi, kurum içi bir yayın olarak Açıkkapı ismiyle başlamıştı. Okulumuzdaki eğitim, sosyal yaşam ve yönetsel konularla ilgili gelişme ve haberlerin yer aldığı elektronik dergimiz gelişerek, iletişim konularının yer aldığı “Editörden”, okuyucularımızın uzmanlık ve ilgi alanlarında yazıp gönderdikleri metinlerden oluşan “Kapı Aralığı” bölümlerine sahip oldu.

Zaman içinde tasarımı yenilenerek, fotoğraf sayısı çoğalarak okuyucularımızın uzmanlık ve ilgi alanlarında yazdığı “Görüş”; günlük yaşama renk katabilecek, farklılık yaratabilecek küçük haber ve önerilerin yer aldığı “Sokak Kapısı” bölümleriyle yoluna devam etti.

Kasım 2009’da değişen içerik ve tasarımıyla birlikte dergi formatına dönüşen Açıkkapı; “Görüş” bölümünü röportajlara ayırarak, “Köşe” bölümünde ilgi ve uzmanlık yazılarına; “Proje”, “Öykü”, “Etkinlik” bölümlerinde önemli, ilginç ve proje değerindeki çalışmalara; “Başka şeyler…” bölümünde ise bu konuların dışında kalan çalışma ve etkinliklere yer verdi.

Açık Kapı, Mart 2010’dan itibaren web sitemizin ana sayfasında yayımlanarak kurum dışına açıldı ve daha geniş bir okuyucu kitlesiyle bir araya geldi.

Ekim 2005’te iki ayda bir yayımladığımız periyodik bir dergi yapısındaki Terakkili olmanın e-dergisi Açıkkapı, Haziran 2012’de Terakkili olmanın e-hali TERAbook’a* dönüştü.

Ağustos 2015’te ise Terabook, başlangıcından günümüze kimliğini koruyarak, sadeleşen içeriği, daha akıcı, canlı ve kolay okunan yapısıyla öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer tüm Terakkililerle yeniden buluştu.

“Eğitim”, “Kültür – Sanat” ve “Spor” bölümlerinde öğrenci ve öğretmenlerimizin etkinlik, çalışma, proje ve başarılarını anlatıyoruz. “Açıkkapı” bölümünde ise Terakki’nin dünyaya bakışını yansıtan haberlere yer veriyor; öğrenci, öğretmen ve tüm çalışanlarımızın ilgi ve uzmanlık alanları doğrultusunda düşünce ve görüşlerini paylaştığı yazıları yayımlıyoruz.

*Haber portalımız için 2012 yılında yapılan isim yarışmasında 6. sınıf öğrencilerimizden Alpkutay Kulalar’ın önerdiği isimdi.