Dostun Aç Kalmasın

2242

Levent Yerleşkesi Ortaokul Öğrenci Birliği olarak, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Büyükçekmece Hayvan Barınağı’ndaki hayvanlara destek olmak amacıyla, 20 – 28 Şubat tarihleri arasında “Dostun Aç Kalmasın” isimli bir kampanya düzenledik.

Kampanya kapsamında kuru ve yaş mama topladık. 8 Mart Cuma günü öğrenci başkanımız ve ekibiyle birlikte Büyükçekmece Hayvan Barınağı’na giderek toplanan malzemeleri barınak görevlilerine teslim ettik. Barınak görevlisiyle sağlık, beslenme, köpek ırkları ve sahiplendirme sistemi hakkında konuştuk. Barınakta 1500 köpek ve 300 kedi  olduğunu öğrendik. Barınağı gezerken zaman zaman duygusal zaman zaman da neşeli anlar yaşadık. Yetkililerden kurumun işleyişi hakkında bilgiler edindik.

Köpek ve kedilerin bulunduğu alanları gezerek nasıl bir donanıma sahip oldukları konusunda fikir sahibi olduk. Orada yaşamını sürdürmek durumunda olan bakıma muhtaç hayvanlar için yapılanlar bizi mutlu etti. Onların yaşamlarını sürdürebilmeleri için her imkân kullanılıyordu.

Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan okul yönetimimize, velilerimize,

kolilerin hazırlanması sırasında arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

 

Ortaokul Öğrenci Birliği