Dijital Hikaye Yarışmamızın Dördüncüsü Gerçekleşti

1731

Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri bölümlerimizin düzenlediği “Pandemic Diaries” konulu İstanbul Liseler arası İngilizce Dijital Hikâye Yarışması’nın ödül töreni 26 Mayıs Çarşamba günü çevrim içi gerçekleşti. İstanbul genelinde 14 okuldan 49 öğrenci, hazırladıkları dijital hikâyeleriyle yarışmaya katıldı.

Bu sene dördüncüsü yapılan yarışmanın amacı; lise öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerileri ile yaratıcılıklarını geliştirmek ve tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinde günlük hayatın işleyişinde yaşanan farklılıkları anlatmalarıydı. Yarışmanın afişini lise öğrencimiz Melis Elda Koldemir (12 IB G) hazırladı.

Özel Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nden Bahar Yapıcı “Pandemic Diaries” adlı hikâyesiyle birinci, Anabilim Anadolu ve Fen Teknoloji Lisesi’nden İlke Okbay “Another Day in Paradise” adlı hikâyesi ikinci oldu. FMV Özel Erenköy Işık Lisesi’nden Derin Çokşenim’in “Pandemic Deaf Diaries” isimli hikâyesi ve Oran Okulları’ndan Işıl Nur Aslan’ın “Year 2089” isimli hikayesi üçüncülüğü paylaştı. FMV Özel Erenköy Işık Lisesi’nden İrem Karamehmetoğlu ise “Pan’diary’mic 84” isimli hikâyesiyle mansiyon ödülü aldı.

Jüride; Eğitim Teknolojileri Uzmanı, Roman ve Hikaye Yazarı Süleyman Sönmez, Şair, Film ve Bilgi Kuramı Öğretmenimiz Gonca Özmen, Lise İngilizce Bölüm Başkanımız Fulya Müldür Aktürk, İngilizce Öğretmenimiz Serap Şanver yer aldı.

Ödül töreninde katılımcılara, jüri üyelerimizden Süleyman Sönmez “Dijital Hikayenin Mutfağı”; Fan Ajans İnteraktif’in Kurucusu, Dijital Reklamcı, Çevirmen ve Film Eleştirmeni Funda Sularöz “El, Ev İşi Yaratıcılık” konulu birer sunum da gerçekleştirdiler.

Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlere katkıları nedeniyle sertifikaları dijital ortamda gönderildi.