Benim de Söyleyeceklerim Var

2739

Her iki yerleşkemizde ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz; sosyal medya, küresel ısınma, hayvan hakları, elektronik ve basılı kitap farkı gibi konularında hazırladıkları konuşmalarını 5 Mart Salı günü “Benim de Söyleyeceklerim Var” etkinliğinin finalinde gerçekleştirdi.

Ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, hazırlıklı sunum becerilerini geliştirmek, güzel ve etkili konuşabilmek için Türkçe derslerinde hazırlıklı konuşmalarını görsellerle destekleyerek sundular. 6. sınıflarda her öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bu etkinliğin sonucunda her sınıftan sunum ölçütlerine göre seçilen sınıf temsilcileri, performanslarını Şubat sonunda yarı finalde sergilemişti.

Bu etkinlikle bir konuyla ilgili araştırma ve sorgulama yapabilme, konuşurken beden dilini, ses ve mimiklerini etkili kullanabilme,  dinleyicileri ikna etme ve sunum yapabilme becerilerini destekleyen öğrencilerimiz, her iki yerleşkemizde jüri üyeleri tarafından sunum ölçütlerine göre değerlendirildi. Tepeören Yerleşkemizde 6A sınıfı öğrencilerimizden Sakina İmanova “Sosyal Medya” konulu konuşmasıyla Birinci, Kubilay Ot “Sağlıklı Yaşam” konulu konuşmasıyla İkinci, Aytunç Sarandal “Çevre Kirliliği” ve Nehir Karaduman “Sosyal Medya” konulu konuşmalarıyla Üçüncü oldu.

Levent Yerleşkemizde öğrencilerimizden Alisa Begüm Köksal (6J) Hayvan Hakları Konusunda Ülkemizdeki İnsnları Bilinçlendirmek”  konulu konuşmasıyla Birincilik, Elvin Seyrek (6C) “Küresel Isınmayı Engellemek İçin Bireysel Sorumluluklarımız” konulu konuşmasıyla İkincilik, Arda Palabıyık (6B) “Sosyal Medyanın Doğru ve Etkin Kullanımı” konulu konuşmasıyla Üçüncülük elde etti.