Ortaokul Öğrencilerimiz Yelkenle Tanıştı

2323

Her iki yerleşkemizden ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz, 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında Marmaris Karacasöğüt’te Global Sailing Academy bünyesinde 4 günlük “Yelkenle Tanışma Eğitimi” aldı.

Kamp dönemi kahvaltı sonrası teorik ders, tekne üzerinde pratik çalışma, denize çıkış ve antrenman, öğle yemeği sonrası denizde pratik yelken eğitimi ve akşam yemeği öncesi ve sonrası spor ve oyun aktiviteleri şeklinde geçti. Öğrencilerimiz deneyim, yaş, boy ve kilolarına göre Skippi Performans Cruiser, Stratos, Laser Pico, RS Tera, RS Vision, Optimist teknelerini kullanmışlardır. Ayrıca 19 Mayıs günü sabah doğa yürüyüşü ile başlayan günde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladılar.

Bu yelken kampıyla öğrencilerimiz yelken sporu ile ilgili temel bilgileri teorik ve pratik eğitimle edindiler.  Kamp süresi boyunca denizci olmanın ne demek olduğu, çevreyi korumanın değerini fark ederek eğitim programlarını tamamladılar. Eğitimin sonunda tüm öğrencilerimiz katılım sertifikalarını aldı ve Gökova Körfezi’ndeki kamptan denizin ve yelkenin hayatlarından hiç eksilmemesini dileyerek ayrıldılar.