Okulumuzda, Fransızca Çizgi Roman Tasarlama Yarışması Düzenlendi

244

Her iki yerleşkemizde, 8-12 Ocak haftasında, 6. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak “Çizgi Roman Tasarlama Yarışması” düzenledi.

Tintin (Tenten) karakterinin ilk yayınlanma tarihinin 10 Ocak 1929 olması bağlamında hafta boyunca öğrencilerimizle animasyon ve çizgi roman örnekleri üzerinde çalışıldı.

1. dönem boyunca belirli aralıklarla öğrencilerimiz ile Tintin çizgi romanının animasyon videoları izlendi ve öğrencilerimiz, izlemiş oldukları bölümlerden yola çıkarak kendi karakterlerini yarattı, kısa bir sahne oluşturdu. Öğrencilerimizin tasarladıkları karikatürler 6. sınıflar koridorunda sergilendi.

Dünya Dilleri Bölümü Fransızca zümremizin düzenlediği bu etkinlikle öğrencilerimiz, 20. yüzyıl Avrupa çizgi romanının en tanınmış karakterlerden biri olan Tintin’i tanıma ve kendi yaratıcılıklarını, öğrenmiş oldukları ikinci yabancı dille birleştirerek bir ürün ortaya çıkarma fırsatı buldu.

Yarışma sonucunda;

  • Levent Yerleşkemizde; Ceren Akçalar’ın (6E) tasarımı birinci olarak seçildi ve ödülünü Dünya Dilleri Bölüm Başkanı Karen Tecer’den aldı.
  • Tepeören Yerleşkemizde Ece Kükrekol (6A) birinci oldu ve ödülünü Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Tepeören Ortaokulu Müdürü Dr. Saadet Tarakçı’dan aldı.