Öğrencilerimizin Okuma Müzesi

651

Her iki yerleşkemizde ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, 12 ve 13 Ocak tarihlerinde “Okuma Müzesi” projesi kapsamında tasarladıkları ürünleri, sergi alanında okul topluluğundaki tüm paydaşlara sundular.

Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, araştırarak – sorgulayarak okuyan, okuduklarını anlamlandıran, kendi gelişimine katkı sağlayacak ögeleri seçebilen bireyler yetiştirmek ve onların okuryazarlık düzeylerini yükseltmek amacıyla ilkokul 1.  sınıftan itibaren yürütülen okuma projemiz, bu öğretim yılında 4. sınıflar düzeyinde “Okuma Müzesi” projesiyle devam etti.

“Okuma Müzesi” projesinde öğrencilerimiz, kendilerinde iz bırakan, severek okudukları kitapların daha çok insana ulaşmasını amaçladı. Bu proje kapsamında dönem boyunca seviyelerine uygun olarak okudukları kitaplardan birini seçerek, seçtikleri kitapla ilgili bir ürün tasarladılar. Tasarladıkları bu ürünler, okudukları kitapla birlikte 4. sınıflar koridorumuzda “Okuma Müzesi” başlığı altında açılan sergide yer aldı. Kendileri için anlamlı olan bu kitaplar, hazırladıkları ürünlerle sergide oldukça dikkat çekti ve daha çok kişiye dokunmuş oldu.

Sergilerimizden fotoğrafları buradan görebilirsiniz.