“Kansere Karşı Çocuklarımıza Elimizi Uzatalım” Kampanyamız

2037

Öğrenci Birliğimiz, sosyal yardım çalışmaları kapsamında 11 – 15 Mart tarihleri arasında “Kansere Karşı Çocuklarımıza Elimizi Uzatalım” adlı bir kampanya düzenledi.

Kampanya kapsamında öğrencilerimiz, yaptıkları yiyecek satışından elde edilen gelirle kanser hastası çocuklara hediye edilmek üzere çeşitli oyuncaklar aldı.

Kampanyayı düzenleyen öğrencilerimiz, 30 Mayıs Perşembe günü Şişli Etfal Hastanesi “Onkoloji Bölümü”nü ziyaret ederek kanser hastası çocuklara hediyelerini verdikten sonra onların mutlu olmasını sağladı.

“Okulumuzda görev aldığım yemek satışı kampanyasında Şişli Etfal Hastanesinde yatan, kanser hastası olan arkadaşlarımıza oyuncak almak için yüklü bir miktar para topladık.  Şişli Etfal Hastanesine gidince başta kendimi biraz rahatsız hissediyordum. Ya bizden hoşlan mazlarsa? Ya saçı olmayan arkadaşlarımız uzun saçlı arkadaşlarımızı görünce rencide olursa? Tarzında duygular kaplamıştı içimizi. Hastaneye gidince hiç de böyle şeyler olmadığını gördük. Hastaneye gidince daha çok küçükler olmak üzere yaşıt ve büyüklerimize (kanser hastası olanlar) çeşitli hediyeler dağıttık. Hepsi çok mutlu oldular. Üstelik bu hediyeler tek seferlik değil. Arkadaşlarımızı yine ziyaret etmeyi planlıyoruz. Onların yüzü güldükçe bizim de yüzümüz gülecek. Bir çocukla tanıştık hastanede. Henüz 3 yaşındaydı. 3 yaşında olmasına rağmen çok akıllıydı. Benim bilmediğim türküler söylüyordu. Bizim hastaneye gittiğimiz günün ertesi günü onun doğum günüymüş. Hediyeyi ona doğum günü hediyesi gibi vermek istedik ama kabul etmedi. Biz de yatağının üzerine bırakıp gittik. Henüz yaşına bile basmamış aylık çocuklar bile vardı. Ayrıca çoğu çocuğun saçı vardı. Çocuklar çok dost canlısı ve şekerlerdi. Arada uzun zamandır hastanede yatmanın verdiği duygudan morali bozuk birkaç arkadaşımız da vardı. Ben eminim ki onlar da güçlü birer savaşçı gibi hastalıklarını yenecekler.”

Zeynep Özharat (5C)

[nggallery id=45]